Wyjazd do Zakopanego … informacja

Zbiórka na wyjazd do Zakopanego, niedziela 3.08.2014 r. godzina 7.45 – obiekty sportowe AON.
Transport autokarem tam i z powrotem.

Powrót – niedziela, 17 sierpnia. Wyjazd z Zakopanego po obiedzie o 13.30, a więc będziemy w Warszawie ok. 21.00.

Dla małych dzieci proszę nie dawać bagaży większych gabarytowo niż dziecko!

Uwaga:
ZGRUPOWANIE W ZAKOPANEM JEST DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA STOŁECZNEGO – WARSZAWA. 

więcej w zakładce – OBÓZ LETNI 2014

PRZYPOMNIENIE!!!
Co należy wziąć na obóz :

-Legitymacja szkolna, zapisany nr pesel dziecka
-Judogi – strój do judo
-Minimum 2 komplety strojów do ćwiczeń ogólnorozwojowych (koszulki, krótkie spodenki)
-2 dresy
-Kurtka ortalionowa lub drelichowa
-Strój kąpielowy na pływalnię, klapki, okularki
-Minimum ręczniki – 2 sztuki, 1 duży, 1 mniejszy
-Czapka na głowę
-2 pary obuwia sportowego – wygodne, rozchodzone z twardszą podeszwą
-Niezbędne kosmetyki i przybory toaletowe, filtr słoneczny jeśli dziecko źle toleruje słońce
-Niezbędna odzież codzienna
-Leki, jeżeli dziecko przyjmuje systematycznie z opisem, informacja na co dziecko jest uczulone
-Kieszonkowe (koperta z opisem, dać opiekunom przed odjazdem)
-Coś co wypełni dziecku czas na ciszy poobiedniej (książka, gry planszowe itp.)
Adres: Maria Bryjak ul. Brzozowskiego 24, 34-500 Zakopane
„Willa Basieńka www.basienka.com.pl
Telefon do trenera: 501-314-710 – dzwonić tylko w pilnych sprawach najlepiej po godzinie 20.00
Dziecko do obozu powinno być przygotowane kondycyjnie, szczególnie w dłuższych marszach do 10 km !

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (juniorzy i juniorki młodsze) – Oleśnica – 12-15.06.2014

W dwudziestej już edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo (ranga Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych) nasz klub zdobył dwa brązowe medale:

3 miejsce – Justyna Śliwa – 63 kg

3 miejsce – Wojciech Bukojemski – 66 kg

Gratulacje dla zawodników i trenerów :)

Pełne wyniki i listy walk w linku poniżej:

http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=33&lg=pl&rg=0

OOM_Wojtek_4

Żoliborz Judo Cup – Warszawa – 7-8.06.2014

Wyniki Puchar Żoliborza.
Zawody w sobotę (7.06.2014)
Młodzicy i młodziczki:
1 miejsce – Julia Zaborowska – 40 kg
1 miejsce – Maciej Rombel – 38 kg
1 miejsce – Piotr Zaborowski – 42 kg
1 miejsce – Albert Sowa + 81 kg.
2 miejsce – Julia Gołębiewska – 63 kg
2 miejsce – Oskar Płochocki – 42 kg
3 miejsce – Konrad Piotrowski – 66 kg

Dzieci starsze:
1 miejsce – Milena Kruszewska – 57 kg
2 miejsce – Adam Majewski – 39 kg
2 miejsce – Patryk Kosnowicz – 66 kg
5 miejsce – Tadeusz Majonek – 36 kg

Trener Cezary Majewski

wyniki i listy walk:  http://zjc.org.pl/    oficjalna strona organizatora.

IV Turniej Funny WOM

Zawody w niedzielę dzieci młodsze:
1 miejsce – Maciej Wardziak
1 miejsce – Dominika Grzeszkiewicz
3 miejsce – Aleksander Kowalczyk
3 miejsce – Bartłomiej Tomaszewski
5 miejsce – Jakub Dzięciołowski
5 miejsce – Jakub Staszczyk
5 miejsce – Natalia Nowakowska

Instruktor Przemysław Birke.

GRATULACJE !

Kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM)

W niedzielę w „Dzień Dziecka” odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo.

Finały za dwa tygodnie w Oleśnicy k/Wrocławia.

Bardzo dobrze zaprezentował się Radek Lewiński wygrywając wagę do 66 kg. Walczył skutecznie i ładnie technicznie wygrywając przed czasem na różne techniki w stójce i parterze, popełniając przy tym małą liczbę błędów.

W tej samej wadze 3 miejsce zajął Wojtek Bukojemski zdobywając kwalifikacje.

W wadze do 70 kg 1 miejsce wywalczyła Justyna Śliwa, a w kategorii -81 drugi był Michał Jackiewicz, który nie dał rady w finale Erykowi Ryciakowi z AZS UW.

Trzecie miejsca i występ w finałach zapewnili sobie: Michał Rombel (-73 kg), Aleksandra Głuśniewska (-48 kg), Patrycja Wojtelewicz (-63 kg) i Kamil Sadowski (-60 kg).

W sumie nasz klub wprowadził rekordową liczbę zawodników ( 8 osób) w historii startów na OOM.

Nie udało sie zakwalifikować: Zuzi Siejka (4 miejsce) i Anicie Krawczyk (5 miejsce) w wadze -52 kg i Kacprowi Wiecławowi (-81 kg).

relacja – trener Cezary Majewski

Mistrzostwa Europy 2014 – Jak walczyły nasze dziewczyny we Francji …

Znany Wam zapewne Przemysław Pawelec zamieścił na Youtube filmy z walk w konkurencji drużynowej – tutaj pojedynek z Hiszpanią

POLAND – SPAIN
Round one [WOMEN]
00:55 PAWLIKOWSKA Zuzanna – GOMEZ ROPINON Laura [-52kg]
04:00 PODOLAK Arleta – EQUISOAIN ZARAGUETA Jaione [-57kg]
10:54 OZDOBA Agata – PUCHE PALAO Isabel [-63kg]
15:28 KŁYS Katarzyna – BERNABEU AVOMO Maria [-70kg]
18:40 FURMANEK Katarzyna – TORT MERINO Marta [+70kg]

pozostałe „mecze” Polek znajdziecie w witrynie Youtube.com

Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi Juniorek i Juniorów – 25.05.2014

1 miejsce – Jan Jackiewicz + 100 kg
3 miejsce – Kamil Sadowski – 60 kg
3 miejsce – Wojciech Bukojemski – 66 kg
5 miejsce – Justyna Śliwa – 70 kg

Gratulacje !

Listy walk i kompletne wyniki:
http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=318

International „Kyodai” Judo Tournament – 17-18.05.2014 – Ryga (Łotwa)

Relacja trenera Cezarego Majewskiego:
„W sobotę startowaliśmy w III INTERNATIONAL „KYODAI” JUDO TOURNAMENT w Rydze. Duży mocny turniej z zawodnikami ze wschodu Europy: Łotwa, Litwa Estonia, Rosja , Białoruś i nasza
12 osobowa ekipa z Klubu AON.
Najlepiej wypadli Zaborowscy Julka (-40 kg, 2:0) i Piotrek (-42 kg, 3:0) wygrywając swoje kategorie wagowe.
Maciek Rombel (-38 kg) był trzeci (4:1), Albert Sowa czwarty (1:3 w grupie), a Patryk Kosnowicz piąty. Tadzio Majonek (-35 kg) wygrał dwie i przegrał dwie walki, Julka Gołębiewska (+57 kg) cztery przegrane (walki w grupie 5 osobowej), Adrian Lema (0:1), Ola Płochocka (-44 kg) po dwóch przegranych wycofana – kontuzja ręki, a Oskar Płochocki (-46 kg) – 2:2.
Dla prawie wszystkich był to pierwszy start międzynarodowy za granicą kraju i to w mocnej, wymagającej obsadzie.
Bardzo dobre doświadczenia, które pomogą w dalszym rozwoju sportowym.”

Wyniki:

1 miejsce – Julia Zaborowska – 40 kg
1 miejsce – Piotr Zaborowski – 42 kg
3 miejsce – Maciej Rombel – 38 kg
4 miejsce – Albert Sowa – 81 kg
5 miejsce – Patryk Kosnowicz

Gratulacje !

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza – wyniki finałowe – 17.05.2014

AMWIM – turniej finałowy 17.05.2014 – ostatni z trzech turniejów.
Miejsca z całości rywalizacji:

1 miejsce – Dominika Gnich – 55 kg – reprezentująca AZS ALK
2 miejsce – Igor Dzierżanowski + 90kg – reprezentujący AZS SGGW
3 miejsce – Marek Bieleń – 81 kg – reprezentujący AZS AON
8 miejsce – Jakub Dobrowolski – 81 kg – reprezentujący WAT

Akademickie Mistrzostwa to seria trzech turniejów (w judo), podobna do rozgrywek ligowych.
Startują zarówno „zawodowcy” jak i studenci z sekcji judo przy szkołach wyższych.
Poziom jest zróżnicowany ale w kilku wagach obsada jest stosunkowo mocna (+90, 81, 73).
Dla studentów z sekcji jest to niesamowita okazja aby powalczyć z najlepszymi w danej dyscyplinie.
Dla dziewcząt, ze względu na nieliczną reprezentację, odbywa się tylko jeden turniej – tzw. finałowy.

pełne wyniki rywalizacji:
http://www.amwiwm.azs.waw.pl/judo/591-judo 

Warszawska Olimpiada Młodzieży – 10-11.05.2014 – Warszawa-Wesoła

Wyniki naszych na WOM – juniorzy młodsi i młodzicy:

Młodzicy

Chłopcy:

1 miejsce – Maciek Rombel – 2001 – 38 kg – III kyu
2 miejsce - Konrad Piotrowski – 2000 – 66 kg – IV kyu
5 miejsce – Derebecki Michał – 2000 – 55 kg – IV kyu
1 miejsce – Sowa Albert – 2000 – 81 kg
1 miejsce – Zaborowski Piotr – 2000 – 42 kg
3 miejsce – Płochocki Oskar – 2001 – 46 kg
5 miejsce – Płochocki Szymon – 2000 – 50 kg
7 miejsce – Lema Adrian – 2001 – 55 kg

Dziewczęta:

1 miejsce – Zaborowska Julia – 2001 – 40 kg
1 miejsce – Gołebiewska Julia – 2001 – 63 kg
1 miejsce – Płochocka Aleksandra – 2001 – 44 kg
2 miejsce – Łucja Obal – 2000 – 48 kg

Juniorki młodsze:

2 miejsce – Głuśniewska Aleksandra – 1999 – 48 kg
1 miejsce – Śliwa Justyna – 1998 – 70 kg
2 miejsce – Wojtelewicz Patrycja – 1999 – 63 kg
1 miejsce – Krawczyk Anita – 1999 – 52 kg
3 miejsce – Siejka Zuzanna – 1999 – 52 kg

Juniorzy młodsi:

2 miejsce – Chromiński Mateusz – 1999 – 50 kg – niestety – kontuzja :(
1 miejsce – Bukojemski Wojciech – 1998 – 66 kg
2 miejsce – Jackiewicz Michał – 1998 – 81 kg
7 miejsce – Rombel Michał – 1998 – 73 kg
3 miejsce – Lewiński Radek – 1997 – 73 kg
1 miejsce – Sadowski Kamil – 1997 – 60 kg

Gratulacje dla wszystkich medalistów i „punktujących” !!!

wom_medalisci_44

Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych – 26-27.4.2014 – Suchy Las

Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych (limity do OOM) wyniki:

justy_patry_ppj

Justyna i Patrycja – 5 miejsca – Suchy Las

1 miejsce – Wojciech Bukojemski – 66 kg
5 miejsce – Justyna Śliwa – 63 kg
5 miejsce – Patrycja Wojtelewicz – 63 kg
5 miejsce - Michał „Leon” Jackiewicz – 81 kg

Gratulacje !